Kosmetyki nieodpowiednie dla skóry suchej

Gdy ustalasz swoją nową pielęgnację, w pierwszej kolejności dobierasz do niej różne ciekawe kosmetyki. Oczywiście muszą to być nowości. Sięgasz tylko po te produkty, które pojawiły się na rynku maksymalnie pół roku temu. Nie interesuje cię to, czy są to kosmetyki naturalne i czy są to kosmetyki dobre dla twojej urody. A przecież każda skóra ma inne wymagania. Koniecznie musisz dowiedzieć się, czego tak właściwie potrzebuje twoja.

Jeżeli jest ona mocno sucha, wiele preparatów nie zadziała na nią korzystnie. Na kilka z nich musisz szczególnie uważać. Pod żadnym pozorem nie używaj żadnych peelingów mechanicznych. Najlepiej od razu usuń ze swojej łazienki wszystkie kosmetyki z drobinkami przeznaczone do złuszczania naskórka. Ich działanie jest zbyt agresywne, by skóra sucha mogła je znieść. Jeżeli więc koniecznie chcesz ją czasem dogłębnie oczyścić, zainwestuj w peelingi enzymatyczne, które jej nie podrażnią i nie wysuszą.

Sprawdź i przetestuj dobre serum do twarzy

Uważaj też na… wodę. W naszym kraju woda jest oczywiście regularnie sprawdzana, ale jednak w niektórych miastach poziom występującego w niej chloru potrafi przekroczyć pewne dozwolone normy. A chlor, mimo iż z jednej strony zabija liczne występujące w płynach bakterie, doprowadza też do poważnych uszkodzeń skóry. Może ją jeszcze bardziej przesuszać i mocno podrażniać, dlatego nieraz to on jest główną przyczyną problemów skórnych. Jeżeli chcesz użyć takiej zwykłej wody z kranu do umycia twarzy, najpierw ją przegotuj albo przelej przez filtr.

Unikaj opisanych wyżej błędów i zainwestuj w porządne kosmetyki naturalne dla cery suchej. Zadbaj o skórę i od zewnątrz, i od wewnątrz. Koniecznie pij dużo wody i zacznij jeść codziennie duże ilości warzyw i owoców. Twoja skóra zostanie wtedy pięknie odżywiona i odwdzięczy ci się fantastycznym wyglądem.

Dodaj komentarz