Likwidacja zmarszczek mimicznych

Każdy z nas jak najdłuższy czas pragnie zachować młody wygląd. Z tego też powodu wszelkie metody pozwalające spowolnić zegar biologiczny cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Jednym z zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej jest likwidacja zmarszczek mimicznych.


Jak sama nazwa wskazuje  zmarszczki mimiczne to rezultat mimiki, czyli często powtarzających się grymasów twarzy takich jak: podnoszenie czy marszczenie brwi, mrużenie oczu, marszczenie czoła oraz uśmiechanie. Ruchy takie powodują, że skóra tracić jędrność i elastyczność i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Ponadto przyczyną zmarszczek jest również zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego w tkankach, którego zadaniem jest wiązanie wody i utrzymywanie skóry nawilżonej. Kolejną przyczyną prowadzącą do powstawania zmarszczek jest osłabienie włókien kolagenowych tworzących „szkielet” skóry. W wyniku tego procesu dochodzi do wiotczenia i spadku objętości skóry, co w konsekwencji powoduje pojawienie się głębokich bruzd. Zmarszczki da się spłycić, a niekiedy nawet można pozbyć się ich całkowicie. Wśród metod służących do walki ze zmarszczkami wyróżnia się przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem botoksu oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.


Salon odrodzenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą


Likwidacja zmarszczek mimicznych – kwas hialuronowy

Czysty kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną i hipoalergiczną, stosowaną w medycynie od wielu lat. Wypełniacze z jego wykorzystaniem stosowane są w celu korekcji bruzd i zmarszczek twarzy, a także do wypełniania fałdów nosowo-wargowych oraz powiększania ust. Preparaty te podawane są w formie zastrzyków śródskórnych lub podskórnych. Różnica między nimi polega na rozmiarze cząsteczek żelu i zależy od głębokości wstrzykiwania. Jest on wprowadzany pod skórę przy pomocy cienkiej igły, a zabieg jest szybki i bezpieczny. Trwa przeciętnie około 30 minut. Nieznaczny ból związany z nakłuciem skóry można wyeliminować przy pomocy środka znieczulającego. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt, który utrzymuje się około 6 – 8 miesięcy. Zabieg ten można powtarzać, a po jego wykonaniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Czasami może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, a nawet niewielki ból w miejscu wstrzyknięcia, który mija po kilku dniach.


Profesjonalny makijaż permanentny ust Kraków. Zapoznaj się z ofertą!


Likwidacja zmarszczek mimicznych – botox

Botox, czyli toksyna botulinowa to kolejna substancja wykorzystywana w celu usunięcia zmarszczek. Stosuje się go przede wszystkim w celu redukcji zmarszczek na czole, lwiej bruzdy a także kurzych łapek, zmarszczek króliczych i zmarszczek palacza. Zalecany jest również w przypadku płytkich i mało widocznych zmarszczek. Polega na wstrzyknięciu preparatu w kilka wybranych miejscach twarzy. Dzięki temu impulsy nerwowe przepływające z mózgu do tkanek mięśniowych zostają zablokowane. Na skutek takiego działania mięśnie mimiczne nie pracują i nie tworzą się zmarszczki. Usuwanie zmarszczek trwa kilkanaście minut, a efekt widoczny jest po kilku dniach i utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy.
Odczucia bólowe związane z podawaniem botuliny są indywidualne. Zasadniczo można uznać zabieg za niebolesny. . W sporadycznych przypadkach może pojawić się w miejscu wstrzyknięcia niewielki siniak, który znika po kilku dniach. Zabieg jest efektywny i bezpieczny i zaraz po jego wykonaniu można powrócić do codziennej aktywności.

Zabiegi te są zwykle jest dobrze tolerowane zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Pacjenci cenią te metody szczególnie za to, że są praktycznie bezbolesne, krótkotrwałe i nie pozostawiają widocznych efektów ubocznych.

Dodaj komentarz