Olejek różany – fantastyczny naturalny kosmetyk do pielęgnacji

W dawnych czasach kobiety nie dysponowały tak dużą ilością różnorodnych kosmetyków pielęgnacyjnych. W sumie to niczego nie miały do wyboru, bo w sklepach brakowało nawet podstawowych środków higienicznych, a co tu mówić o jakichś bardziej specjalnych kremach, balsamach czy serach.

Mimo tego jakoś sobie radziły. Tworzyły domowe kosmetyki i opanowały sztukę ich produkcji do perfekcji, na własnej skórze testując właściwości różnorodnych substancji, łącząc je w skomplikowane roztwory i próbując przygotowywać z nich efektywnie działające kosmetyki. Teraz też możesz tak robić. Oczywiście drogeryjne kosmetyki nie są wcale aż tak złe, jak to się o nich często mówi, jednakże nie warto ograniczać się wyłącznie do nich, zwłaszcza w przypadku posiadania skóry wrażliwej, która różnie reaguje na kontakt z chemikaliami. Najzwyklejszy w świecie, w pełni naturalny olejek różany może zdziałać na twoim ciele prawdziwe cuda. Spróbuj więc go kupić i spróbuj wprowadzić go do codziennej pielęgnacji. Jeżeli przy zakupach natkniesz się na różne odmiany takich olejków, postaraj się wybrać ten z róży damasceńskiej, gdyż on działa jednak zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich swoich wariantów.

Czego można się więc spodziewać po różanej pielęgnacji? Na pewno natychmiastowej regeneracji naskórka. Olejki różane i zawierające je kosmetyki mają zdolność do poprawiania krążenia, a to sprawia, że mogą przyczyniać się do szybszej naprawy skóry, doprowadzając do niej większą ilość krwi z tlenem i różnymi składnikami odżywczymi. Olejek rozjaśnia skórę. Z uwagi na występujące w nim naturalne kwasy może likwidować albo zmniejszać przebarwienia, dlatego warto go stosować na skórze problematycznej oraz skórze trądzikowej. Pamiętaj jednak, by w przypadku twarzy nie nakładać go w jego czystej postaci bezpośrednio na skórę. Taki olejek różany możesz po prostu dodać do swojego ulubionego kremu. Kilka kropel w zupełności ci wystarczy – już one zrobią ogromną różnicę.

Dodaj komentarz