Rola lawendy w pielęgnacji skóry

Twoja codzienna pielęgnacja skóry przestała ci przynosić takie efekty, jakich od niej oczekujesz? Chciałabyś ją zmienić, by osiągać jednak lepsze rezultaty, ale nie bardzo wiesz, od czego te zmiany zacząć? W takim razie przede wszystkim wypróbuj coś nowego.

Zamiast znów wydawać krocie na luksusowe produkty luksusowych marek, postaw na naturalne kosmetyki lawendowe, które możesz kupić za grosze. Za kwotę stu złotych jesteś w stanie stworzyć całą swoją pielęgnację twarzy. Naturalne kosmetyki są świetne właśnie dlatego, że są tanie, a mimo tego potrafią zadziałać lepiej od niejednego drogeryjnego produktu.

Zanim jednak wybierzesz swój idealny kosmetyk z lawendą, zobacz, czy aby na pewno pasuje on do typu i problemów twojej skóry. Lawenda ma swoje specyficzne działanie. Przede wszystkim wyróżnia się działaniem wygładzającym, co oznacza, że może pomóc ci pozbyć się nierówności cery i wybranych przebarwień bądź drobnych defektów. Kosmetyków z lawendą warto użyć przed ważniejszą imprezą. Jeżeli masz w planach wykonanie mocniejszego makijażu, zastosuj regenerującą maskę z lawendą i przytrzymaj ją na skórze przez piętnaście minut. Cera pod jej wpływem na pewno lekko się nawilży i wygładzi, dzięki czemu wszystkie nałożone na nią później kosmetyki będą lepiej na niej wyglądać i mocniej się na niej trzymać.

Needit nature – sprawdź nowy sklep. Zobacz tonik do twarzy Hebe

Na pewno nie trzeba ci też mówić o odświeżającym działaniu lawendy. A akurat to działanie jest wykorzystywane głównie w dezodorantach bądź mgiełkach czy podobnych do nich sprayach. Kosmetyki lawendowe pomogą ci się pozbyć niechcianego zapachu. Używaj ich pod pachami i używaj ich na tych miejscach skóry, które nadmiernie ci się pocą. Lawendowym sprayem możesz też spryskiwać stopy w ciągu dnia, aby właśnie w ten sposób delikatnie się odświeżyć. No i nie zapominaj, że zapach tej fioletowej rośliny działaj kojąco. Dzięki niemu zawsze uda ci się szybciej zasnąć.

Dodaj komentarz